آیا فردا مدارس تهران تعطیل است سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۳

بر اساس اعلام استانداری تهران

🔹 با توجه به تشدید و استمرار آلودگی و پایداری هوا و در معرض خطر قرار گرفتن شهروندان، بر اساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا، فعالیت ورزشی مدارس استان تهران در تمام مقاطع در محیط‌های باز تا پایان هفته ممنوع است.

وضعیت هوای تهران قرمز شد

🔹کیفیت هوای تهران هم‌اکنون با شاخص ۱۵۱ در شرایط ناسالم برای هم گروه‌ها قرار گرفته است.

 

آلودگی هوای پایتخت، به ویژه در دوره‌های خاصی از سال، به یک چالش جدی برای سلامت عمومی تبدیل شده است. این مسئله موجب نگرانی و ایجاد مشکلات برای افرادی از جمله دانش‌آموزان شده است. با تشدید آلودگی هوا، تصمیمات اضطراری در خصوص تعطیلی مدارس به‌منظور حفظ سلامت و بهداشت دانش‌آموزان اتخاذ می‌شود.

بر اساس اعلام معاون استاندار تهران، فعالیت ورزشی در مدارس برای تمامی مقاطع تحصیلی در محیط‌های باز به دلیل تشدید آلودگی هوا ممنوع اعلام شده است. این تدابیر احترازی به منظور کاهش تماس دانش‌آموزان با هوای آلوده و حفظ سلامتی آن‌ها اتخاذ شده است.

همچنین، در صورت ادامه و تشدید آلودگی هوا، جلسات اضطراری برگزار و تصمیمات جدیدی در خصوص تعطیلی مدارس و سایر تدابیر بهداشتی و احتیاطی اعمال خواهد شد. این اقدامات نشان از توجه ویژه مسئولان به سلامت عمومی و تأثیرات آلودگی هوا بر جامعه دارد.

از اهمیت اطلاع‌رسانی به مردم و اتخاذ تدابیر مناسب در برابر آلودگی هوا برای حفظ سلامت افراد جامعه خصوصا دانش آموزان می توان اشاره کرد بنابراین احتمال تعطیلی ادارات و مدارس تهران برای روز سه شنبه و چهارشنبه وجود دارد .

اما تا این لحظه خبری در مورد تعطیلی منتشر نشده است و جلسه کمیته اضطرار امروز در استان تهران برگزار خواهد شد .

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!