ایا فردا دوشنبه مدارس یزد تعطیل است ۷ اسفند ۱۴۰۳

🔴مدارس برخی مناطق یزد فردا تعطیل شد

ستاد مدیریت بحران استان یزد:

🔹آموزش حضوری مدارس ابتدایی استان یزد به جز شهرستان‌های ابرکوه، بافق، خاتم و مروست،به علت برودت هوا فردا تعطیل بوده و کلاس‌ها به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

بارش برف در استان یزد

🔻بارش برف زمستانی، اغلب مناطق روستایی و ارتفاعات استان یزد را سفیدپوش کرد و موجب خوشحالی مردم و کشاورزان شد.

گسترده ترین بارش برف و باران سال های اخیر در راه!/ هفته ای سرد و پربارش در راه ایران!!/ خطرناک ترین زمان برای مسافرت این هفته است!!
❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️💦❄️
به الگویی که از روزهای گذشته مژده اش را داده بودیم، نزدیک شده ایم. این هفته زمستان یک نمایش تمام عیار برای سراسر ایران زمین خواهد داشت که البته سبب غافلگیری برخی از هموطنان و بخصوص کشاورزان و دامداران هم می شود!

✅ آخرین پردازش ها در کانال آب و هوای ایرانی بیانگر ورود یک سامانه اروپایی با منشا دریای مدیترانه و همراهی رطوبت غنی از سمت دریای سرخ و شمال افریقا و برخورد آن با پرفشارهای شمالی، از جمله سیبری است که سبب کاهش دما و بارش های طولانی مدت و گسترده در کشور می شود.

✅ اگرچه هم اینک تحت تاثیر یک موج دیگر در نوار شمالی شاهد بارش هستیم اما از شنبه شب ۵ اسفندماه و یکشنبه، با شکل گیری الگوی نابی که در بالا گفتیم بتدریج در سراسر کشور بارش باران و برف آغاز می شود.
⚠️ شدت بارش ها در:
سواحل دریای خزر، دامنه های البرز، دامنه های شرقی زاگرس، مناطق مرکزی و مناطق جنوبی، بخصوص گیلان، مازندران، جنوب اصفهان و چهارمحال، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، کرمان و جنوب یزد خواهد بود که از اواخر یکشنبه در نیمه شرقی، بخصوص سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی هم شدت خواهد گرفت!

⚠️ بارش در تهران، البرز، قم و بیشتر مناطق اصفهان هم مناسب خواهد بود!
⚠️ بخاطر حضور پرفشار سیبری، بسیاری از بارش ها بصورت برف خواهد بود و حتی از یکشنبه شب تا دوشنبه بارش برف در کشور پررنگ تر خواهد شد و احتمالا صبح دوشنبه در نیمی از ایران، مدارس و دانشگاهها تعطیل خواهد شد یا با تاخیر شروع می شود!
⚠️ احتمال سرمازدگی بسیاری از محصولات کشاورزی و باغی وجود دارد!
‼️خوشبختانه از اواخر سه شنبه و بامداد چهارشنبه ورود تمام قد سامانه ای جدید سبب بارش گسترده در کشور می شود و همزمان تا آخر هفته افت شدیدتر دما را شاهد خواهیم بود، که از آن در نوشته های بعدی کانال آب و هوای ایرانی خواهیم گفت!
⛔️ در کل خطرناک ترین زمان برای مسافرت این هفته است، اگر مجبور به مسافرت هستید، لباس گرم و زنجیر چرخ را فراموش نکنید!
📢 لطفا جهت اطلاع زودهنگام هموطنان در انتشار این نوشتار بکوشید!

مجموع برف پیش بینی شده از موج بارشی پیش رو !

🔹همانطور که گفته شد موج بارشی پیش رو یک موج متفاوت و جدید خواهد بود که بسیاری از نقاط در مرکز کشور را تحت تاثیر برف خود قرار خواهد داد.

🔹این موج یک موج با ماهیت سرمایی بوده که در مرکز کشور فعالیت خواهد داشت و بسیاری از نقاط در اصفهان ، قم ، تهران ، البرز و حتی یزد و کرمان را با بارش بسیار خوب برف همراه خواهد کرد .

🔹بسیاری از نقاط این استان ها برای اولین بار طی امسال برف خوبی خواهند گرفت که طی چند سال گذشته نیز کم سابقه بوده است .

احتمال تعطیلی مدارس یزد روز دوشنبه بسیار بالا پیش بینی شده است .

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!