ایا فردا مدارس تعطیل است شنبه 12 اسفند 1403

فردا فعالیت آموزشی کلیه مدارس مشهد در تمامی دوره ها غیر حضوری شد ‼️

👤 حسین محمدزاده گنج رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت ؛

🟡به علت برودت هوا و لغزندگی سطح معابر؛ فردا شنبه ۱۲ اسفند ماه، کلیه فعالیت های آموزشی مدارس در تمام دوره ها در مشهد به صورت غیر حضوری و از طریق پیام رسان شاد برگزار خواهد شد.

دلایل تعطیلی مدارس در روز شنبه 12 اسفند ماه

روز شنبه 12 اسفند ماه امسال برای تعطیلی مدارس، دو دلیل اساسی و مهم وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

۱. شرایط جوی نامساعد:
یکی از دلایل اصلی تعطیلی مدارس در این روز، شرایط جوی نامساعد می‌باشد. با ورود بهار و نزدیک شدن به انتهای فصل زمستان، احتمال بارش برف و ایجاد یخبندان در بسیاری از مناطق کشور افزایش می‌یابد. برای حفظ ایمنی دانش‌آموزان و کارکنان مدارس، مقامات آموزشی تصمیم به تعطیلی مدارس می‌گیرند. با توجه به اینکه روز شنبه یکی از روزهایی است که تردد دانش‌آموزان و کارکنان مدارس بسیار زیاد است، تصمیم به تعطیلی در این روز برای جلوگیری از وقوع حوادث و تصادفات جاده‌ای از اهمیت بسیاری برخوردار است.

۲. انتخابات مجلس شورای اسلامی:
دلیل دوم برای تعطیلی مدارس در روز شنبه 12 اسفند ماه، مربوط به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی است. برخی از مدارس به عنوان محل اخذ رای در این انتخابات مشخص شده‌اند. این مدارس به عنوان مراکزی برای رای‌دهی استفاده می‌شوند و از این روز برای تعطیلی آن‌ها استفاده می‌شود تا فرآیند انتخابات به‌راحتی و بدون مشکلی برگزار شود.

با توجه به این دو دلیل اساسی، تعطیلی مدارس در روز شنبه 12 اسفند ماه امسال متوجه و ضروری به‌نظر می‌رسد. این تصمیمات به منظور حفظ ایمنی و اسلامیت جامعه و همچنین فرآیند دموکراتیک انتخابات اتخاذ می‌شود و به امید روزهای بهتر و پایدار در آینده می‌باشد.

تهران؛ ۴ درجه زیرصفر 🥶

🟡اداره هواشناسی تهران، دمای هوای صبح امروز پایتخت را ۴درجه زیرصفر اعلام کرد.
🟡هوای پایتخت از دیروز، چهارشنبه حدود ۳ درجه سردتر شد.
🟡برای فردا، جمعه، بارش برف پیش‌بینی شده است.

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!