علت شلوغی پمپ بنزین ها چیست | علت شلوغی پمپ بنزینها

علت تعطیلی پمپ‌های بنزین: بحران حمله سایبری و تداوم عملیات سوخت‌رسانی دستی

در روزهای گذشته، شاهد توقف فعالیت در برخی از پمپ‌های بنزین در سطح کشور بودیم. این وقفه در فعالیت پمپ‌های بنزین به دلیل یک بحران جدی، یعنی حمله سایبری به سیستم‌های هوشمند سوخت، رخ داده است. وزیر نفت اعلام کرد که اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد ساعت 10 صبح امروز، برخی از جایگاه‌های سوخت به وزارت نفت گزارش دادند که سیستم‌هایشان مورد حمله سایبری قرار گرفته است. این واقعه باعث تشکیل ستاد بحران در وزارت نفت شد.

به منظور پیشگیری از دست‌یابی به اطلاعات بیشتر و افزایش تأمین سوخت برای مردم، تعداد زیادی از پمپ‌های بنزین در سراسر کشور به صورت موقتی از مدار خارج شدند و فعالیت سوخت‌رسانی آن‌ها متوقف شد. همچنین، برخی از پمپ‌های دیگر از تغییرات نرم‌افزاری مشکل داشتند که باعث اختلال در عملیات سوخت‌رسانی شد.

از آنجایی که هنوز پایانی به این مشکلات داده نشده و تعدادی از پمپ‌ها همچنان از مشکلات نرم‌افزاری رنج می‌برند، به علت تداوم عملیات سوخت‌رسانی دستی و جلوگیری از دست‌یابی به اطلاعات ناسنامند، تعدیل برخی از پمپ‌های بنزین و تعطیلی موقت آن‌ها لازم می‌شود. این اقدامات همچنان ادامه دارد و اطلاعات تکمیلی به زودی اعلام می‌شود.

این وضعیت عدم فعالیت پمپ‌های بنزین به همراه تأمین سوخت از طریق سیستم‌های دستی و به علت وقوع حمله سایبری، در عملیات سوخت‌رسانی سراسر کشور تأثیر مستقیم داشته و به تأخیر در ارائه سوخت به مردم کشور انجامیده است.

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!