تاريخ روز مادر ١٤٠٢ | روز مادر تعطیله یا نه؟

روز مادر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر سالنامه خانواده‌هاست. این روز به مناسبت ارج و احترام به نقش والای مادران در جامعه و خانواده برگزار می‌شود. این روز، روزی است که به مادران تکریم و احترام بیشتری می‌شود و نقش بی‌بدیل و ارزشمند آنها در ساختار خانواده و جامعه گرامی داشته می‌شود.

روز مادر در تقویم رسمی کشورهای مختلف در روزها و ماه‌های مختلفی نامگذاری شده است. در برخی کشورها، مانند ایران، روز مادر در تاریخ 13 دی جشن‌گرانه جشن می‌گیرد ،20 جمادی الثانی، که یکی از ماه‌های قمری در تقویم اسلامی است، روز زن نامگذاری شده که مصادف با میلاد حضرت فاطمه الزهرا می باشد.

مادران، پایه و اساس هر خانواده و ستون اصلی تربیت و رشد فرزندان هستند. زحمات، عشق و مهربانی‌شان بی‌قیاس است و هر روز باید آن‌ها را یادآوری کرد و از زحماتشان سپاسگزاری کرد. این روز فرصتی است تا به مادران عزیزمان احترام بیشتری بگذاریم و نشان دهیم که چقدر قدردان زحمات و عشق‌شان هستیم.

در اکثر کشورها، این روز تعطیل رسمی نیست و ادارات و مدارس به طور روزانه و به روال عادی خود، فعالیت خود را ادامه می‌دهند. اما این نکته باید در نظر گرفته شود که ارزش و اهمیت روز مادر برای هر فردی بیش از یک روز معمولی است و بهتر است همیشه احترام و مهر و محبت خود را به مادرانمان نشان دهیم، بدون اینکه منتظر یک روز خاص باشیم.

چهارشنبه 13 دی تعطیل رسمی نمی باشد .

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!