علت اعتصاب طلا فروشان | علت تعطیلی طلافروشان دی ۱۴۰۳

 آیا مالیات جدیدی بر طلا و جواهر اعمال شده است؟ توضیحات سازمان مالیاتی کشور

آخرین روزها، صحبت‌ها و شایعات مرتبط با مالیات جدیدی که بر طلا و جواهر اعمال شده است، دست به دست می‌شود. این شایعات باعث شد تعدادی از فروشندگان و فعالان حوزه طلا و جواهر مشهد و شهرهای دیگر اعتراضات خود را با تعطیل کردن مغازه‌های خود نشان دهند. از جمله این اعتراضات، می‌توان به اعتصاب کارگران در مشهد و تعطیلی مغازه‌های طلافروش در شهرهای دیگر اشاره کرد.

با این حال، سازمان امور مالیاتی کشور به شدت این شایعات را رد کرده و تصریح کرده است که هیچگونه مالیات جدیدی بر طلا و جواهر اعمال نشده است. این ادعا که ۲۵ درصد از خرید و فروش طلا به عنوان مالیات در نظر گرفته شده است، به کلی کذب و غیرمعتبر است.

در توضیحات ارایه شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور آمده است که هیچگونه مالیات جدیدی برای خریداران طلا و جواهر وارد نشده است و همچنین اصل طلا و جواهر به عنوان مصنوعات معاف از مالیات بر ارزش افزوده (مالیات VAT) شناخته شده و تنها اجرت ساخت و سود فروشنده مشمول این مالیات است.

در واقع، توضیحات ارایه شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور نشان می‌دهد که این شایعات مربوط به مالیات جدید بر طلا و جواهر که در چند روز گذشته مطرح شده است، کذب و بی‌معنی است. سازمان مالیاتی کشور همچنین تأکید دارد که ثبت کد ملی خریداران هنگام خرید طلا الزامی نیست.

این توضیحات می‌تواند ابهامات و شایعات پیرامون مالیات طلا و جواهر را برطرف کند و خریداران و فروشندگان طلا و جواهر را از این ابهامات و شایعات بی‌ارتباط آگاه کند.

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!