آیا فوق العاده ویژه شامل بازنشستگان میشود

حاجی بابایی :اختصاص فوق العاده ویژه حقوقی برای همه گروه‌های شغلی که تاکنون فوق العاده دریافت نکرده‌اند

🟣👈حمیدرضا حاجی بابایی، با اشاره به جزئیات جلسه کمیسیون تلفیق، گفت:براساس توافقی کمیسیون تلفیق و دولت، فوق العاده خاص به همه گروه های شغلی که تاکنون فوق العاده خاص دریافت نکردند، پرداخت خواهد شد.

🟣👈کارمندان وزارت ورزش، معلمان، کارمندان وزارت رفاه و همه گروه های شغلی که تاکنون فوق العاده خاص دریافت نکرده اند، مشمول این فوق العاده خاص حقوقی خواهند شد.

🟣👈البته به زودی بر روی کم و کیف برقراری فوق العاده خاص و نحوه اجرا برای گروه های شغلی، با دولت به توافقی خواهیم رسید امیدواریم به زودی به یک جمع بندی در این بخش دست پیدا کنیم.

حاجی بابایی:حقوق کارکنانی که در سال ۱۴۰۲ بین ۸تا۲۰میلیون تومان است با افزایش فوق العاده ویژه ،حقوق شان ۳۰تا ۴۰درصد افزایش می یابد

فوق‌العاده ویژه ۵۰ درصدی فرهنگیان هرچه سریع‌تر پرداخت شود

🔵👈منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش طی نامه‌ای خطاب به صحرایی وزیر آموزش و پرورش خواستار پرداخت فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی فرهنگیان در اسرع وقت شد.

🔰به گزارش کانال شبکه خبری بازنشستگان متن نامه به این شرح است:

🟠👈جناب آقای دکتر صحرایی
وزیر محترم آموزش و پرورش
سلام علیکم

🟢👈مستحضرید نقش بسیار مهم تعلیم و تربیت دانش آموزان و آینده سازان کشور، بر عهده معلمان است.

🟡👈همانطور که حضرت آیت الله دکتر رئیسی رئیس جمهور محترم هم اشاره داشته اند:

🔵👈«درست نیست که معلم گرفتار حقوق و معیشت خود باشد، رسیدگی به معیشت معلمان ضروری است.»

🟢👈متاسفانه توجه به معیشت معلمان و نیروهای وزارت آموزش و پرورش در ادوار گذشته مغفول مانده و لازم است نسبت به جبران این ،غفلت اقدام لازم معمول گردد.

🟢👈به استناد ماده (۷۰) قانون مدیریت خدمات کشوری شغل معلمی جزو مشاغل تخصصی تلقی گردیده است و در راستای بند (۱۰) ماده (٦۸) قانون مدیریت خدمات کشوری و بند (٤) ماده واحده قانون اصلاح بودجه سال ۱٤٠١ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری که دیوان عدالت اداری در دادنامه شماره ۱۴۰۲۳۱۳۹۰۰۰۰۱۹۹۱۳۶ مورخ ۱٤۰۲/۱/۲۹ این ترمیم حقوق و مزایا را دائمی دانسته است متاسفانه آن وزارتخانه هنوز هیچ اقدام ملموسی در مسیر تحقق قانون در مورد اعطای فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی انجام نداده است.

🟢👈لذا خواهشمند است دستور فرمایید گزارشی از اقدامات انجام شده توسط آن وزارتخانه در اجرای تخصیص این فوق العاده را برای معلمان اعلام نموده و در جهت پیشگیری از نارضایتی بیشتر، سریعا نسبت به افزایش فوق العاده ویژه پرسنل وزارت آموزش و پرورش به ۵۰ درصد اقدامات لازم را انجام داده و نتیجه را به این کمیسیون اعلام نمایند.

🔵👈  حاجی بابایی رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ گفت فوق‌العاده خاصی به میزان ۳۰۰۰ امتیاز به احکام تمامی #کارکنانی که تا کنون از این فوق‌العاده استفاده نکرده‌اند اضافه می‌شود.

🔵👈وی افزود امتیاز ۳۰۰۰وارد حقوق می‌شود بر روی همه آیتم های حقوق تاثیر دارد

سوال ما از دولت این است که وظیفه دولت در مواجه با تبعیض های حقوقی چیست؟

🟣👈صرفه جوبی؛ راهکار سازمان برنامه برای تامین منابع افزایش حقوق در لایحه بودجه

🟢👈بسیاری از کارمندان شرایط حقوقی نابه‌سامانی دارند

🔵👈عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در واکنش به بیانیه سازمان برنامه و بودجه در خصوص مصوبات این کمیسیون ،گفت: به واقع باید مشخص شود که وظیفه دولت در مواجه با تبعیض‌های حقوقی چیست؟ اینکه مسئولین در مواجه با این موضوعات فقط بگویند نمی توانند، راه به جایی نخواهیم برد.

🟡👈به گزارش کانال شبکه خبری بازنشستگان بهروز محبی نجم‌آبادی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانیه سازمان برنامه و بودجه در خصوص مصوبات کمیسیون تلفیق،گفت: آقای رئیس جمهور زمانی که در موقعیت کاندیدای ریاست جمهوری بودند، خودشان متوجه شدند که حقوق های متنوع  و متفاوتی در کشور داریم.

🔵👈نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای رئیس جمهور تاکید داشتند که ما زیر یک سقف چند مدل شرایط استخدامی با حقوق‌های مختلف داریم، بیان کرد: به واقع این وظیفه دولت بوده تا در این زمینه تعیین تکلیف داشته باشد؛ همچنین شورای حقوق و دستمزد برای این مهم به وجود آمده که دستگاهی با حضور در این شورا، مشکل خود را مطرح کرده و دولت این مشکل را حل کند.

🔵👈محبی نجم آبادی با بیان اینکه متاسفانه شاهد اوضاع نابه سامان حقوقی در حوزه هایی نظیر جهاد کشاورزی، راهداری و وزارت کشور هستیم، تاکید کرد: همچنین توجه به موضوع فوق العاده خاص برای پرستاران مدتهاست مورد تاکید بوده اما دولت هیچ اقدام عملیاتی را در این بخش انجام نداده است، از این رو مجلس باید به این بخش ورود می‌کرد.

🔵👈وی با بیان اینکه تبعضات در پرداخت حقوق به یکی از معضلات مردم تبدیل شده است، ادامه داد: بسیاری از کارمندان در زمینه حقوقشان شرایط بسیار نابه‌سامانی دارند بنابراین تجمیع این مسائل، مجلس و کمیسیون تلفیق را به جایی رساند که برخی از تصمیمات حقوقی را در بودجه سال آینده اتخاذ کند.

🔵👈بنابر گزارش کانال شبکه خبری بازنشستگان محبی نجم آبادی بیان کرد: توقع ما از دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه این است که به جای بی توجهی به این مشکلات و ادبیات به کار گرفته در واکنش به اقدامات مجلس، به عنوان مسئولینی که به مردم وعده داده اند، به وظایف خود عمل کنند.

🔵👈وی تاکید کرد: موضع‌گیری آقای منظور درباره تامین منابع افزایش حقوق های صورت گرفته در بودجه کاملا طبیعی است اما سوال ما از دولت این است که وظیفه دولت در مواجه با تبعیض های حقوقی چیست؟ اینکه مسئولین در مواجه با این موضوعات فقط بگویند نمی توانند را که همه می‌توانند انجام دهند، مسئولین باید راه هایی را برای رفع مشکلات ابداع کنند.

🔵👈محبی نجم آبادی با بیان اینکه صرفه جویی در منابع یکی از اقداماتی است که دولت و سازمان برنامه و بودجه می توانند آن را ملاک کار خود قرار دهند، اظهار کرد: حتما از این طریق می توانیم منابع لازم را برای هرگونه افزایش حقوق در بودجه تامین کنیم.

🔵👈وی با بیان اینکه درست است که دولت فعلی وارث ناترازی هاست، اما با  وجود همه این مسائل، سکانداری را پذیرفته است، ادامه داد: دولت براساس مسئولیت های خود باید با مردم صحبت کند و تا جایی که می‌تواند با همراهی مجلس مشکلات معیشتی مردم را برطرف کند. همواره این سوال مطرح است که اگر ما وارد حوزه حقوق و دستمزد برخی اقشار نشویم، به واقع اقدامات برجسته دولت در زمینه رفع مشکلات معیشتی مردم چه خواهد بود؟

🔵👈محبی نجم آبادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری توصیه داشتند که مشکلات معیشتی مردم باید مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: این جای سوال دارد که دولت در کدام بخش از بودجه سال آینده به صورت ویژه به مشکلات معیشتی مردم توجه کرده است

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!