نماز حرز امام جواد چگونه است | خواندن نماز امام جواد برای حاجت روایی

نماز امام جواد (ع): گلچینی از دعاها و مفاهیم دینی

با ورود به فصل بهار و باز شدن گل‌های زیبا در گیاهان، ایام بهاری دل‌ها را با زیبایی و صفا پر کرده است. در این ایام مبارک، نماز امام جواد (ع) یکی از عبادات خاصه است که امکان برآورده شدن حاجات و دل‌های شیفته‌ها را داراست. در این مقاله، با دیدنی‌ترین جوانب نماز امام جواد (ع) و دعاهای وی آشنا می‌شویم.


نماز امام جواد (ع):

نماز امام جواد (ع)، به عنوان یکی از نمازهای مخصوص به این امام بزرگ، دارای خصوصیات و دعاهای خاص است. این نماز، با آیات و سوره‌های مخصوص خود، به شیفتگان اهل بیت امکان پرسش حاجات و دعا کردن در پیشگاه خدا را می‌دهد.

 دعای نماز امام جواد (ع):

در حین نماز امام جواد (ع)، می‌توان از دعاهای خاص این امام استفاده کرد. امام جواد (ع) می‌فرمایند: “در نیت نماز بگویید: نماز امام جواد (ع) می‌خوانم به امید که ایشان جواب من را به خاطر بابایشان امام رضا (ع) بدهند. و غیر ممکن است که با خواندن این نماز حاجتی برآورده نشود.”

 زمان نماز:

نماز امام جواد (ع) در هر زمانی که می‌خواهید قابل انجام است. اما بهتر است آن را در نیمه شب با اشک چشم خواند. زمانی که دل‌ها باز و نرم، و اشکها پاک و خالصند.

داستانی از حاجت برآورده:

یک زمان، یک پیرمرد به زندان انداخته شده بود. دختر او به سوی امام جواد (ع) آمد و با گریه و ناله از ایشان خواست که پدرش را از زندان آزاد کنند. امام جواد (ع) به او گفت: “غم نخور، انشاءالله بابای شما 4 الی 5 روز دیگر از زندان آزاد می‌شود. من می‌آیم خانه شما و روضه می‌خوانم و ایشان را می‌بینم.” به عجیبی، پس از چند روز پدر زندانی آزاد شد و امام جواد (ع) به خانه او آمد و روضه‌ای خواند.

ختام:

نماز امام جواد (ع) فرصتی است برای ارتباط نزدیک با این امام معصوم و برآورده کردن حاجات. این نماز، زمانی مناسب برای ابراز نیازها و دعاهاست. با خواندن این نماز و دعاها، ما نه تنها در معنویت خود پیشرفت می‌کنیم بلکه احتمالاً حاجاتمان نیز برآورده خواهد شد. التماس دعا.

طریقه خواندن نماز : 

نماز آن حضرت دو رکعت است که در هر رکعت یک مرتبه سوره «حمد» و هفتاد مرتبه سوره «توحید» را مى خوانى و پس از پایان نماز 92 بار مى گویى: یا جواد الائمه ادرکنی سپس مى گویى: اَللّهُمَّ رَبَّ الأَرْواحِ الْفانِیَةِ، وَ الأَجْسادِ الْبالِیَةِ، اَسْئَلُکَ بِطاعَةِ الاَْرْواحِ اى خدا اى پروردگار ارواحى که از این جهان فانى رفته و اى پروردگار اجساد پوسیده از تو مى خواهم به حق فرمانبرى آن ارواح الرّاجِعَةِ اِلى اَجْسادِها، وَ بِطاعَةِ الاَْجْسادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِها، وَ بِکَلِمَتِکَ که بسوى اجساد خود بازگردند و به حق فرمانبرى اجسادى که با رگهاى خود پیوند شوند و به حق فرمان النّافِذَةِ بَیْنَهُمْ، وَاَخْذِکَ الْحَقَّ مِنْهُمْ، وَ الْخَلائِقُ بَیْنَ یَدَیْکَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ نافذت در میان آنها و گرفتن حقت از ایشان و در آن حال که خلائق در برابرت به انتظار صدور قَضآئِکَ، وَیَرْجُونَ رَحْمَتَکَ، وَیَخافُونَ عِقابَکَ، صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِ حکم و امیدوار برحمتت و خائف از عقاب تواند درود فرست بر محمّد و آل مُحَمَّد، وَ اجْعَلِ النُّورَ فى بَصَرى، وَالْیَقینَ فى قَلْبى، وَ ذِکْرَکَ باِللَّیْلِ محمّد و بنه نور و روشنى در دیده ام و یقین در دلم و ذکرت را شب وَالنَّهارِ عَلى لِسانى، وَ عَمَلا صالِحاً فَارْزُقْنى.(1) و روز بر زبانم و عمل صالح روزى من گردان.

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!