فطریه امسال آیت الله سیستانی فروردین ۱۴۰۳ | فطریه به چه کسانی تعلق میگیرد

دفتر آیت الله سیستانی مبلغ فطریه ۱۴۰۳ را اعلام کرد؛ از ۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان

🔹 از آنجا که میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد هفتاد (۷۰) هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی  صد و هشتاد (۱۸۰) هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، صد و بیست (۱۲۰) هزار تومان تعیین شده است.

فطریه، یکی از واجبات دینی در اسلام است که قبل از آغاز صلاه عید فطره، به عنوان کمک به نیازمندان و محرومان و به منظور تامین نیازهای زندگی آنها، برای هر نفری که بر توانایی اندکی برای تامین نیازهای اولیه خود نیازمند است، واجب می‌شود.

دفتر آیت الله سیستانی مبلغ فطریه سال ۱۴۰۳ را اعلام کرده است که این مبلغ بین ۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان متغیر است. این مبلغهای متغیر به دلیل نوع مواد غذایی که به جای آنها فطریه پرداخت می‌شود، متفاوت است.

به طور کلی، میزان فطریه برای هر فرد به صورت سه کیلوگرم از مواد غذایی معین محاسبه می‌شود. بنابراین، مبلغ فطریه برای هر نفر بر اساس نوع مواد غذایی مشخص شده، که ممکن است شامل آرد، برنج ایرانی یا برنج غیر ایرانی باشد، تعیین می‌شود. به عنوان مثال، فطریه برای هر فردی که آرد را به عنوان ماده غذایی بپردازد، هفتاد هزار تومان، برای فطریه برنج ایرانی صد و هشتاد هزار تومان و برای فطریه برنج غیر ایرانی صد و بیست هزار تومان است.

این اقدام مهم نه تنها به فردی که این واجب را انجام می‌دهد، کمک می‌کند تا وظیفه دینی خود را انجام دهد، بلکه به نیازمندان و محرومان جامعه نیز کمک می‌کند تا نیازهای اساسی خود را برطرف کنند.

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: Content is protected !!